Mural dla fundacji „Obraz w pigułce”

Restauratorzy z krakowskiego Kazimierza zainicjowali namalowanie muralu na ścianie jednego z budynków na placu Nowym 1. Akcja rozpoczęła się 25.08, a cały dochód zostanie przekazany fundacji „Obraz w pigułce”.

Malowaniem zajmie się dr hab. Marcin Kowalik, który zaprasza wszystkich do pomocy przy powstawaniu dzieła. Mural będzie przedstawiał plan Kazimierza, na którym pojawi się wielkie, czarno- białe serce. Na pomysł wpadli restauratorzy z Krakowa, którzy chcieli dopasować swoje restauracje do klimatu panującego w dzielnicy.

„Obraz w pigułce” to fundacja istniejąca od 2018 roku, której celem jest artystyczne aktywizowanie dorosłych i prowadzenie warsztatów plastycznych na oddziałach dla dzieci. Organizowana cyklicznie akcja została zapoczątkowana przez artystę malarza dr hab. Marcina Kowalika. Główną misją organizatorów jest pokazanie wszystkim, jak łatwo jest pomagać oraz urozmaicenie dzieciom czasu spędzonego w szpitalu.

Wyjątkowy charakter akcji podkreślają wspaniałe dzieła, które powstają we współpracy dzieci i artystów. Najmłodsi projektują wykonywane potem przez profesjonalistów obrazy, dzięki czemu mogą na własne oczy przekonać się, że ich koncepcja jest integralną częścią całego obrazu. Podobne zajęcia pomagają dzieciom poczuć się w szpitalu bezpiecznie, zajmowany w ten sposób czas z pewnością pozwala im zapomnieć o rozstaniu z najbliższymi i o trudach choroby, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia. Mural na ścianie restauracji na Kazimierzu ma pokazać, jak ważna ta dzielnica jest dla całego miasta, dlatego każdy jest mile widziany do pomocy przy jego tworzeniu.

Dodaj komentarz