Modernizacja strony internetowej Wisły Kraków i ochrona jej marki

Od pewnego czasu było jasne, że klub piłkarski Wisła Kraków planuje wprowadzić do użytku swoją odnowioną stronę internetową. Właśnie nastąpiło to oczekiwane uruchomienie. Klub zadecydował o zmianie adresu strony, aby – jak to sam sformułował w swoim komunikacie – uregulować kwestie praw własności do nazwy oraz ochrony znaku. Od 13 lipca działalność online Wisły przenosi się z subdomeny wisla.krakow.pl na tzw. domeny generyczne: wislakrakow.com i wislakrakow.pl.

Nowa, bardziej funkcjonalna strona klubu była przygotowywana przez wiele tygodni, z myślą o lepszej adaptacji do urządzeń mobilnych. Będzie ona na bieżąco rozwijana i aktualizowana zgodnie z najnowszymi technologiami. Również wersja angielska strony ma być stale dostępna i regularnie uaktualniana.

Dla fanów klubu ważnym aspektem jest fakt, że wszystkie systemy online Wisły ulegną przemianie, w tym także system sprzedaży biletów. To skomplikowany proces, więc Wisła już teraz ostrzega przed możliwością problemów z dostępem do jej usług internetowych w najbliższych dniach.

Wraz z premierą nowej strony internetowej, Wisła poinformowała o podjęciu w 2023 roku szereg działań mających na celu ochronę marki TS Wisła Kraków SA. Klub podjął walkę z nielegalnymi aukcjami, które wykorzystywały jego markę i donosi, że do chwili obecnej usunięto aż 2094 takie aukcje.

Oprócz tych zmian, Wisła zamierza wrócić do historycznego herbu, który odwołuje się do wielosekcyjnej tradycji Towarzystwa Sportowego. Herb ten zostanie jedynie delikatnie zmodyfikowany.

Dodaj komentarz