Modernizacja Mostu Dębnickiego: Zmiany w organizacji ruchu

Obecnie prowadzone są prace remontowe na Moście Dębnickim. Ruch drogowy na tym odcinku jest jednak zapewniony, przy czym kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w obie strony. Piesi oraz użytkownicy rowerów mogą korzystać z chodnika dostępnego po jednej stronie mostu. Władze miejskie zachęcają do wykorzystywania komunikacji publicznej w trakcie trwania prac, przewidując, że podróż autobusem może okazać się sprawniejszym rozwiązaniem w tej części miasta.

Przebudowa nawierzchni asfaltowej na Moście Dębnickim to jeden z głównych elementów remontu. Po konsultacjach z wykonawcą, urzędnicy miejski zdecydowali o przedłużeniu godzin pracy ekipy remontowej. Harmonogram prac przewiduje, że będą one prowadzone od poniedziałku do piątku aż do godziny 20, natomiast w weekendy prace będą kontynuowane do godziny 18. Całość prac modernizacyjnych ma potrwać pięć miesięcy, choć najistotniejsze modyfikacje w organizacji ruchu przewidziane są na około 3,5 miesiąca.

Celem przeprowadzanych prac remontowych jest poprawa stanu technicznego Mostu Dębnickiego, a szczególnie jego płyty pomostowej. Prace te są niezbędne dla zapewnienia bezpiecznego i sprawnego przepływu ruchu drogowego na tym kluczowym odcinku infrastruktury miejskiej.

Dodaj komentarz