Bezlitosna walka z piratami drogowymi – grupa „Speed” małopolskiej policji

W najszybszych samochodach, dostępnych w arsenale małopolskiej policji, patrolują funkcjonariusze specjalnej grupy „Speed”. Ich ekscytująca praca przypomina czasem sceny z filmów akcji – pościgi, strzały czy starcia z piratami drogowymi to dla nich codzienna rzeczywistość.

Oddział „Speed” działa bezustannie od 16 lipca 2019 roku do 30 czerwca 2023 roku. W tym czasie udało im się wykryć i zdokumentować ponad 1500 poważnych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Ale to nie wszystko – na ich koncie jest również blisko 290 tysięcy wykroczeń drogowych, w tym aż 217 tysięcy przypadków jazdy z nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze tej elitarnej grupy nie tylko ujawniają przestępstwa, ale także podejmują konkretne działania przeciwko sprawcom. Do tej pory udało im się odebrać 5,5 tysiąca praw jazdy, głównie za jazdę z prędkością przekraczającą dopuszczalne limity o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. To jednak nie koniec ich działalności – grupa „Speed” zatrzymała również niemal 10 tysięcy dowodów rejestracyjnych pojazdów, najczęściej ze względu na ich nieodpowiedni stan techniczny.

Dodaj komentarz