Lotnisko w Krakowie walczy o najnowsze technologie dla komfortu pasażerów

Lotnisko w Krakowie jest jedynym obiektem lotniczym w naszym kraju, które obsłużyło ponad 9 milionów pasażerów, stając się tym samym liderem pośród regionalnych portów lotniczych. W związku z nadchodzącym sezonem turystycznym na lato 2024, Kraków Airport przygotowuje się do implementacji najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych skierowanych na obsługę pasażerów. Zaplanowano wprowadzenie nowego systemu, mającego na celu usprawnienie i przyspieszenie procesu kontroli lotniskowej, co będzie możliwe dzięki zastosowaniu tomografii komputerowej.

Port lotniczy w Krakowie jako pierwszy w kraju zapoczątkował procedurę nabycia systemów służących do kontroli bezpieczeństwa bagażu podręcznego. Jak informuje Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, zakres tej procedury obejmuje dostawę, montaż oraz uruchomienie dziesięciu specjalistycznych, nowoczesnych skanerów CT. Te innowacyjne rozwiązania sprawią, że pasażerowie już nie będą zobowiązani do wyjmowania płynów czy sprzętu elektronicznego z bagażu podczas kontroli.

Inspirując się praktykami globalnych portów lotniczych, krakowskie lotnisko podejmuje działania na rzecz usprawnienia procesu kontroli i podniesienia jakości obsługi swoich klientów.

Dodaj komentarz