Lotnisko w Krakowie obsłużyło 7 milionów pasażerów w 2022

Kraków Airport to drugie co do wielkości lotnisko w Polsce (pod względem liczby pasażerów), które przed pandemią obsługiwało około 8 mln pasażerów rocznie. Minione dwa lata nie były dla branży lotniczej zbyt łaskawe, ale 2022 rok przyniósł niespodziewanie dobre wyniki. W tym roku lotnisko w Krakowie obsłużyło 7 milionów pasażerów. Prezes lotniska przyznał, że wynik przebił oczekiwania.

Podróżni chętnie korzystają z lotniska w Krakowie

Siedem milionów pasażerów pojawiło się na lotnisku w Krakowie w 2022 roku. Ten imponujący wynik osiągnięto w grudniu tego roku, a siedmiomilionowym pasażerem był podróżny z Helsinek. I chociaż do rekordu z 2019 roku jeszcze trochę brakuje, to tegoroczny wynik przerósł oczekiwania i udowodnił, że branża turystyczna dała radę podnieść się z kryzysu. Dla porównania, w 2020 roku z lotniska w Krakowie skorzystało 2,6 mln osób, a w 2021 3,1 mln pasażerów.

Nie bez znaczenia dla wyniku pozostaje fakt, że w tym roku przywrócono wszystkie połączenia działające przed pandemią. Oprócz tego dołączono także nowe, co dodatkowo polepszyło ofertę lotniska. W tej chwili Kraków Airport łączy się z 84 miastami w 30 krajach.

Dodaj komentarz