Kulturalne świętowanie Nocy Świętojańskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie

W Muzeum Narodowym w Krakowie zaplanowano wiele atrakcji na obchody Nocy Świętojańskiej oraz otwarcie ekspozycji poświęconej życiu i twórczości Jana Matejki. W programie znajdują się zarówno opowieść o Matejce zorganizowana w Gmachu Głównym, jak i liczne wydarzenia towarzyszące odbywające się podczas weekendu. W ofercie muzeum znalazły się m.in. oprowadzania kuratorskie, potańcówka u Wyspiańskiego oraz warsztaty plastyczne polegające na tworzeniu własnych nadruków z podobizną Stańczyka. Wstęp na większość imprez organizowanych przez MNK jest bezpłatny.

24 czerwca osoby o imionach Jan i Janina mają możliwość obejrzenia nowej wystawy w Muzeum Narodowym za symboliczną opłatą 5 złotych. Muzeum przygotowało bogaty program festiwalowy, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kultury i sztuki. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w spektaklach teatralnych, zwiedzać wystawę pod okiem przewodnika czy spróbować swoich sił we wróżbach. Z okazji Nocy Świętojańskiej organizatorzy przewidują także warsztaty związane z odkrywaniem tajemnic alchemii oraz tworzenie własnych artystycznych prac z wykorzystaniem roślinności.

Propozycje przygotowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie na Noc Świętojańską oraz otwarcie wystawy Jana Matejki są atrakcyjne dla każdego, kto ceni sobie sztukę i chce spędzić czas w kulturalnej atmosferze. Wszelkie atrakcje dostosowane są do różnych gustów i zainteresowań, a ich celem jest sprawić, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz