Krwiodawstwo i motocykle łączą siły w Motoserce Kraków 2023

Motoserce Kraków 2023 to część ogólnopolskiej inicjatywy krwiodawczej, prowadzonej przez kluby motocyklowe z Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych na terenie całego kraju. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę (17 czerwca) przed Galerią Kazimierz (od strony Wisły). Impreza ma na celu nie tylko promować donacje krwi, lecz także zapewnić uczestnikom dobrą zabawę.

Organizując to wydarzenie kolejny rok z rzędu, organizatorzy pragną podkreślić wartość krwi jako cennego produktu, którego zwłaszcza w okresie wakacyjnym często brakuje w placówkach medycznych takich jak szpitale. Jak zauważają: „Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że krew jest towarem luksusowym i doskonale wiemy jak bardzo jest nam potrzebna. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Oddając ją regularnie, będziemy mieć moralne prawo oczekiwać jej w nagłych wypadkach”.

Inicjatywa Motoserce obejmuje zarówno większe miasta Polski, jak i mniejsze miejscowości. To dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całego kraju udało się w ciągu dziesięciu edycji Motoserca (w latach 2009-2022) zebrać imponującą ilość ponad 36,6 tys. litrów krwi. Działania te mają na celu kontynuowanie tej pozytywnej tendencji i dalsze zwiększanie świadomości na temat krwiodawstwa w społeczeństwie.

Dodaj komentarz