Kraków czeka na uchodźców?

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to temat, o którym powiedziano już bardzo dużo. Są różne punkty widzenia, ale wydaje się, że jest coś, w stosunku do czego wszyscy powinniśmy być zgodni – sytuacja powinna zostać rozwiązana możliwie jak najszybciej.

Oczekiwanie na uchodźców

Wczoraj na krakowskim Rynku Głównym odbyła się demonstracja dotycząca tego, co dzieje się na wspomnianej granicy. Mogliśmy mówić o solidaryzowaniu się z tymi, którzy znaleźli się w potrzasku. Niemniej nie chodzi tylko o osoby przebywające na Białorusi – musimy też pamiętać o ludziach żyjących na obszarze objętym strefą wyjątkową. Organizatorzy wydarzenia mówili o tym, że nie możemy zapomnieć o szacunku dla każdego ludzkiego życia.

Akcja rozpoczęła się o godz. 18:00 przed Wieżą Ratuszową. Uczestnicy wydarzenia mieli ze sobą symbole trwającego kryzysu humanitarnego i nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy też, że okazanie solidarności ma niemałe znaczenie (pokazuje nasze uczucia), ale najważniejsze jest to, co dzieje się na miejscu.

Dodaj komentarz