Kraków czeka na uchodźców?

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to temat, o którym powiedziano już bardzo dużo. Są różne punkty widzenia, ale wydaje się, że jest coś, w stosunku do czego wszyscy powinniśmy być zgodni – sytuacja powinna zostać rozwiązana możliwie jak najszybciej.

Oczekiwanie na uchodźców

Wczoraj na krakowskim Rynku Głównym odbyła się demonstracja dotycząca tego, co dzieje się na wspomnianej granicy. Mogliśmy mówić o solidaryzowaniu się z tymi, którzy znaleźli się w potrzasku. Niemniej nie chodzi tylko o osoby przebywające na Białorusi – musimy też pamiętać o ludziach żyjących na obszarze objętym strefą wyjątkową. Organizatorzy wydarzenia mówili o tym, że nie możemy zapomnieć o szacunku dla każdego ludzkiego życia.

Akcja rozpoczęła się o godz. 18:00 przed Wieżą Ratuszową. Uczestnicy wydarzenia mieli ze sobą symbole trwającego kryzysu humanitarnego i nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy też, że okazanie solidarności ma niemałe znaczenie (pokazuje nasze uczucia), ale najważniejsze jest to, co dzieje się na miejscu.

Read Previous

Aranżacja łazienki. Jaki styl będzie na topie w 2022 roku?

Read Next

Zatrzymano Syryjczyka

Leave a Reply