Aranżacja łazienki. Jaki styl będzie na topie w 2022 roku?

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu. Dlatego powinna być zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Sprawdź, jakie trendy łazienkowe będą królowały w 2022 roku!

Aranżacja łazienki może stanowić duże wyzwanie. Przed rozpoczęciem projektowania tego wnętrza warto zapoznać się z aktualnie obowiązującymi trendami. Jeżeli szukasz pomysłu na aranżację łazienki, poniżej przedstawiamy kilka inspiracji.

Aranżacje łazienek – trendy na 2022 rok

Będąc na etapie projektowania lub urządzania łazienki, dobrze jest sprawdzić, jakie elementy aranżacji są aktualnie modne. Warto również zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami łazienkowymi, które mogą skutecznie ułatwić nam życie. Oto kilka trendów w aranżacji łazienek, które będą królowały w 2022 roku:

  • Marmur – w nadchodzącym roku ten ponadczasowy materiał wciąż będzie bardzo modnym akcentem w łazienkach. Marmur jest eleganckim surowcem, który w łazience prezentuje się niezwykle luksusowo. Marmurowe blaty, płytki i dodatki będą jednym z łazienkowych hitów 2022 roku. Idealnie sprawdzą się przede wszystkim w łazienkach klasycznych i glamour.
  • Łazienka inspirowana naturą – to kolejny trend, który w 2022 roku będzie wyraźnie widoczny w aranżacji łazienek. Bardzo popularne będą przede wszystkim płytki imitujące drewno, kamień i beton. W łazience w stylu eko nie może również zabraknąć motywów roślinnych i różnych odcieni zielonego.
  • Beże i kolory ziemi w łazience – te kolory w nadchodzącym roku wrócą do łask. Beże, brązy i inne kolory ziemi idealnie sprawdzą się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej łazience. Doskonale prezentują się zarówno w połączeniu z bielą, jak i kamieniem czy drewnem.
  • Kolor czarny – to kolor, który niezwykle elegancko prezentuje się w łazience. Warto sięgnąć przede wszystkim po czarną armaturę, która nada pomieszczeniu stylowy wygląd. Najbardziej popularnym trendem łazienkowym 2022 roku będzie klasyczne połączenie bieli i czerni.
  • Płytki wielkoformatowe – stanowią kontynuację trendu z poprzednich sezonów. To rozwiązanie, które świetnie prezentuje się w każdej łazience, a oprócz tego wizualnie powiększa przestrzeń.
  • Inteligentne rozwiązania – m. in. bezdotykowa armatura, toalety z wbudowanym czujnikiem ruchu i smart lustra, wyświetlające m.in. aktualny czas, temperaturę powietrza czy najnowsze wiadomości.

Jak urządzić małą łazienkę?

Aranżacja małej łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań. Warto dowiedzieć się, jak urządzić niewielkie pomieszczenie zgodnie z obowiązującymi trendami – https://www.salonyhoff.pl/aranzacje-lazienki/. W przypadku niewielkiej łazienki dobrze jest przede wszystkim zadbać o optyczne powiększenie wnętrza. Do tego celu świetnie będą się nadawały wielkoformatowe płytki, które są jednym z łazienkowych trendów nadchodzącego sezonu. Aby wizualnie powiększyć łazienkę, dobrze jest również zastosować jasne i chłodne kolory. Dlatego w przypadku małych łazienek idealne sprawdzą się białe lub jasnoszare płytki imitujące marmur, które stanowią obecnie jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych. W małych łazienkach warto unikać ciemnych kolorów, które wpływają na optyczne zmniejszenie pomieszczenia.

Najlepsze projekty łazienki – gdzie ich szukać?

Nie masz pomysłu na aranżację łazienki? W takim razie koniecznie skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Salon łazienek Kraków to miejsce, w którym znajdziesz gotowe projekty łazienek, zgodne z najbardziej aktualnymi trendami aranżacyjnymi.

Aranżacja łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań. Elementy wyposażenia tego pomieszczenia powinny być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli planujesz urządzenie lub remont łazienki, w ramach inspiracji warto zapoznać się z najnowszymi trendami z branży wnętrzarskiej.

Dodaj komentarz