Kamil Glik zadebiutował w Cracovii podczas meczu sparingowego

Doświadczony piłkarz Kamil Glik, od niedawna w składzie Cracovii, miał swój pierwszy występ na boisku podczas gry z Zagłębiem Sosnowiec, która zakończyła się wynikiem 3:1. Glik spędził na boisku 60 minut, co było jego oficjalnym debiutem w drużynie „Pasów”. W najbliższym czasie piłkarz oczekuje na swój pierwszy ligowy występ, a prawdopodobnie nastąpi to podczas meczu z Pogonią Szczecin.

Gdy pytano go o wrażenia po debiucie, Glik odpowiedział z uśmiechem i satysfakcją. Przyznał, że czuje się dobrze i jest zadowolony z tego jak rozegrał swoje pierwsze 60 minut w barwach Cracovii. Pomimo że był to jedynie sparingowy mecz, dla niego stanowiło to ważną jednostkę treningową. Z radością powiedział, że tęsknił za boiskiem, grą i rywalizacją. Wyraził również nadzieję, że niedługo będzie w pełni gotowy do gry w oficjalnych meczach.

Podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec, Glik aktywnie pomagał swoim kolegom z drużyny, dając wskazówki i kierując obroną. Uważa, że te cechy wykorzystywał we wszystkich drużynach, w których grał, a także w reprezentacji Polski. Dostrzega potrzebę takiej roli w drużynie, twierdząc, że dzięki niej zawodnicy muszą mniej biegać. Wspomniał także z satysfakcją o zwycięstwie meczu sparingowego, podkreślając jak ważne było dla graczy, którzy dotychczas grali mniej, zdobycie cennego doświadczenia. Wyraził optymizm co do przyszłości drużyny.