Jerzy Muzyk gotów na rywalizację o prezydenturę Krakowa, pod warunkiem rezygnacji Andrzeja Kuliga

Wiceprezydent Krakowa, Jerzy Muzyk, wyraził zamiar kandydowania na stanowisko prezydenta miasta, jednak podkreśla, że zrobi to tylko wtedy, gdy aktualny prezydent Andrzej Kulig nie wystartuje w wyborach. Objawił swoje plany w rozmowie z Radiem Kraków, podczas której stwierdził, że jego chęć kandydowania jest realna tylko w przypadku rezygnacji Kuliga.

Muzyk jest jednym z zastępców obecnego prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego. Zgadza się on z punktem widzenia Majchrowskiego, według którego trudno sobie wyobrazić sytuację, gdzie dwaj zastępcy ustępującego prezydenta Krakowa rywalizują w drugiej rundzie wyborów. Muzyk wyraził gotowość do startu, ale podkreślił, że będzie to możliwe tylko w przypadku nieobecności Andrzeja Kuliga na liście kandydatów.

Wiceprezydent Krakowa zauważył również, że przez jakiś czas różne grupy spoza polityki sugerowały mu udział w wyborach. Podkreślił, że jako prezydent chciałby skupić się na mieszkańcach miasta i ich potrzebach, zwłaszcza w zakresie dostępu do wysokiej jakości usług i rozwiązywania problemów mieszkaniowych.

Muzyk przyznał, że rozmawiał na ten temat z prezydentem Kuligiem. Jest jednak świadomy, że to właśnie Andrzej Kulig jest oficjalnym kandydatem wyznaczonym przez Jacka Majchrowskiego.

Dodaj komentarz