Irlandzki przewoźnik Ryanair zawiesza połączenia między Krakowem a Poznaniem

Irlandzki przewoźnik lotniczy, Ryanair, zdecydował o zakończeniu swoich lotów między dwoma ważnymi polskimi miastami – Krakowem a Poznaniem. Zgodnie z najnowszymi informacjami, te rejsy zostały usunięte z systemu rezerwacyjnego firmy na nadchodzący sezon letni.

Za tą decyzją stoi problemy, z jakimi boryka się amerykański producent samolotów. Do końca czerwca, firma Ryanair otrzyma mniej nowych maszyn Boeing 737 MAX 8, niż pierwotnie zamierzała. Przewoźnik musi zatem zmierzyć się z ograniczeniami wynikającymi z mniejszej dostępności floty.

Taka sytuacja prowadzi do nieuniknionych redukcji w letnim programie lotów. Redukcje dotknęły wiele rynków, ale najbardziej poszkodowany okazał się port lotniczy w Modlinie. Stracił on bezpośrednie połączenia do takich miejsc jak Faro, Glasgow, Piza, Preweza, Rimini czy Shannon.

W ciągu ostatnich dni, irlandzka linia lotnicza przeprowadziła kolejną rewizję swojej siatki połączeń. W jej wyniku Ryanair postanowił całkowicie zawiesić rejsy między Krakowem a Poznaniem. Boeingi 737 miały realizować te loty trzy razy w tygodniu, łącząc stolice województw małopolskiego i wielkopolskiego.

Dodaj komentarz