Intensywne działania straży pożarnej na krakowskiej ulicy Lubicz

Na ulicy Lubicz w Krakowie, strażacy są zaangażowani w gaszenie pożaru, który wybuchł w opuszczonym budynku. W związku z tym, kierujący pojazdami muszą spodziewać się pewnych utrudnień. Obecnie nie ma jednak żadnych informacji o jakichkolwiek ofiarach lub przypadkach ewakuacji.

Wybuch pożaru w nieruchomości przy ulicy Lubicz 15 miał miejsce w niedzielne popołudnie. Bartłomiej Rosiek, rzecznik prasowy miejskiej komendy straży pożarnej, poinformował, że na miejscu zdarzenia znajduje się dziewięć jednostek straży pożarnej i działa blisko 30 strażaków.

Rosiek zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą. Z uwagi na to, że budynek jest opuszczony, nie powinno tam przebywać żadnych osób. Do tej pory nie odnotowano żadnych przypadków poszkodowanych lub ewakuowanych – dodał głos rzecznika.

Zgodnie z relacją strażaka, ogień wywołał znaczne zadymienie, ale już nie rozszerza się. Mimo to kierowcy powinni być przygotowani na możliwe utrudnienia. Jak podkreślił rzecznik – Znajdujemy się w samym sercu miasta, gdzie zabudowa jest gęsta. Dokładamy wszelkich starań, aby nie przeszkadzać w ruchu drogowym, ale mogą wystąpić okresowe problemy.

Dodaj komentarz