Indyjski podróżnik zatrzymany na lotnisku Kraków Airport za próbę nielegalnego przekroczenia granicy

Prawo jest stworzone po to, aby każdy z nas go przestrzegał – ten fakt jest doskonale znany funkcjonariuszom Straży Granicznej służącym na krakowskim lotnisku Kraków Airport, zlokalizowanym w Balicach. W swojej codziennej służbie muszą oni nieustannie borykać się z różnego rodzaju próbami nielegalnego wjazdu na terytorium Polski.

Tym razem swoją nieudolną próbę przedłużenia pobytu w Polsce przerwał obywatel Indii. Po przybyciu rejsowym samolotem prosto z Dubaju, stawił się on do odprawy paszportowej, mając na celu legalne przekroczenie granicy i wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Niestety dla niego, mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, które uprawniałyby go do przebywania w naszym kraju. Dodatkowo, okazało się, że prezentowany przez niego dokument – maltańska karta pobytu – była wskazywana jako obiekt do zatrzymania w dostępnych bazach danych.

Wobec braku innego dokumentu, który uprawniałby obywatela Indii do legalnego przekroczenia granicy, strażnicy graniczni podjęli decyzję o odmowie wjazdu mężczyźnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dodaj komentarz