Ile zarabia diagnosta samochodowy?

Myśląc czasami o zmianie zawodu, wcześniej chcemy się upewnić, czy będzie to dla nas korzystne również pod względem finansowym. Jednym z takich zawodów, który znajduje się w kręgu zainteresowań jest diagnosta samochodowy. Dlatego pewnie chcesz się dowiedzieć, ile zarabia osoba pracująca jako diagnosta samochodowy, a także w jaki sposób można nim zostać.

Zarobki diagnosty samochodowego

Informacje odnośnie do tego, na jakim poziomie utrzymują się miesięczne zarobki diagnosty samochodowego, można bardzo łatwo zweryfikować. Istnieją specjalne serwisy, w których opisywane są zarobki w poszczególnych profesjach. Oczywiście są to tylko dane orientacyjne, ponieważ wysokość zarobków zależy nie tylko od samych kwalifikacji oraz uprawnień, ale również od miasta, w którym świadczone są takie usługi. Jak można łatwo się domyślać, w większych miastach można liczyć na dużo wyższe zarobki w porównaniu do mniejszych miejscowości, szczególnie jeśli zlokalizowane są na Wschodzie kraju.

Jednak, jak można znaleźć w różnych źródłach, obecnie średnie zarobki utrzymują się na poziomie około 4400 złotych brutto. Oznacza to, że diagnosta samochodowy średnio otrzymuje ok. 3300 złotych na rękę. Jednak warto mieć na uwadze, że ponad ¼ osób pracujących w zawodzie zarabia powyżej 3950 złotych netto. W związku z tym można liczyć na bardzo dobre zarobki, które rosną wraz z upływem stażu pracy, a także zdobywaniem coraz większego doświadczenia w zawodzie.

Jak zostać diagnostą zawodowym?

Należy pamiętać o tym, iż nie każdy może zostać diagnostą zawodowym, a jedynie osoby do tego uprawnione. W tym celu należy odbyć specjalny kurs, który obejmuje 116 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. W związku z tym osoba planująca, pracować w zawodzie diagnosty samochodowego, z pewnością będzie miała do czynienia z praktykami w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Po ukończonym kursie można przystąpić do teoretycznego oraz praktycznego egzaminu państwowego, które po ich zdaniu, uprawniają nas do pracy w okręgowej stacji kontroli pojazdów. Dobrze jest sprawdzić, czy posiadamy odpowiednie kwalifikacje, które pozwolą nam pracować w zawodzie diagnosty samochodowego. Ponieważ potrzebne jest odpowiednie wykształcenie, a także odbyty staż pracy w okręgowej stacji kontroli pojazdów bądź w warsztacie samochodowym.

Gdzie odbyć kurs na diagnostę samochodowego?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, w jakim miejscu możesz odbyć kurs na diagnostę samochodowego w Krakowie, to warto wybrać zaufany Ośrodek Szkoleniowy taki jak krakowski Rolminex. To właśnie w tym miejscu zdobędziesz wszystkie wymagane umiejętności oraz wiedzę teoretyczną, która pozwoli Ci zarabiać w zawodzie.

Możesz liczyć na wykwalifikowaną kadrę, a także bardzo duże doświadczenie. Kurs otwiera nowe możliwości zawodowe, które mogą okazać się nową przygodą, a co najważniejsze sposobem na poprawienie zarobków. Zapisując się na kurs na diagnostę samochodowego, warto wziąć pod uwagę liczbę godzin, które należy przeznaczyć na wykłady oraz odbycie praktyki.

Dodaj komentarz