Górka Narodowa w Krakowie: Wspólne sprzątanie i piknik dla mieszkańców

6 kwietnia, w sobotę, miało miejsce trzecie już w tym roku wspólne sprzątanie Górki Narodowej. To wydarzenie, nie tylko ekologiczne, ale i społeczne, zostało połączone z piknikiem dla wszystkich mieszkańców. Wydarzenie zostało przygotowane przez Zaakceptuj Przeczytaj-S (ZPR-S), które po zakończonym sprzątaniu zaprosiło wszystkich zebranych na piknik. Spotkanie to odbywało się przy ulicy Górka Narodowa 116 na terenie ZPR-S. Na uczestników czekały atrakcje takie jak grill, rozrywki dla najmłodszych czy możliwość nawiązania bliższych relacji z sąsiadami.

Sprzątanie było prowadzone w dwóch lokalizacjach. Pierwsza grupa rozpoczęła swoją pracę u zbiegu ulic Banacha i Górka Narodowa. Druga natomiast skupiła się na okolicach ulicy Kuźnicy Kołłątajowskiej, rozpoczynając przy tzw. „zakręcie” Kuźnicy Kołłątajowskiej – miejscu dawniej znanym jako plac Grudnik.

Organizatorzy zachęcali do przyniesienia na piknik własnych produktów do grillowania – czy to mięso, kiełbasy czy wegańskie przekąski. Zadbali jednak o zapewnienie podstawowych dodatków jak chleb, ketchup czy musztarda.

ZPR-S zwróciło się również z prośbą do rodziców, aby zabrali ze sobą swoje pociechy oraz osoby zainteresowane historią. Przygotowano bowiem atrakcje dla dzieci, które zostały zorganizowane przez podopiecznych i pracowników ZPR-S. Na miłośników historii czekał spacer z informacjami o przeszłości regionu, przygotowany przez dr Piotra Wierzbickiego.

Dodaj komentarz