GKS Tychy podejmie Wisłę Kraków w czwartej kolejce pierwszej ligi piłkarskiej

Przywódca pierwszej ligi piłkarskiej, GKS Tychy, który posiada pełną pulę punktów, zmierzy się z Wisłą Kraków w walnym spotkaniu 4. rundy rozgrywek. Spotkanie to odbędzie się w nadchodzącą sobotę. Mecz dość oczekiwany, pomiędzy drużyną z drugiego miejsca w tabeli – Miedzią Legnica, a gospodarzami – Polonią Warszawa, zostanie rozegrany w poniedziałek na terenie stolicy.

Od początku sezonu GKS Tychy robi niezwykle pozytywne wrażenie, szczególnie poprzez 21-letniego Wiktora Niewiarowskiego, który jest prawdziwym zaskoczeniem. Niewiarowski, który wcześniej występował w Podlasiu Biała Podlaska i Polonii Warszawa, a pochodzi z Augustowa, we wszystkich dotychczasowych spotkaniach pojawił się na boisku podczas drugiej części meczu i za każdym razem strzelił bramkę.

Lider ligi, drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Banasika – który ma na swoim koncie udane współprace z innymi klubami takimi jak Radomiak – jest jedynym zespołem, który zgromadził pełny zestaw 9 punktów. W nadchodzącą sobotę będą musieli sprostać wysokim oczekiwaniom – ich przeciwnikiem na rodzimym stadionie będzie reprezentacja Wisły Kraków, która została przebudowana latem, ale nadal opiera się głównie na graczy pochodzenia hiszpańskiego.

Obecnie „Biała Gwiazda” ma na swoim koncie 5 punktów, zdobytych przez jedno zwycięstwo i dwa remisy. Przed ostatnim meczem drużyny krakowskiej, który zakończył się wynikiem 0:0 przeciwko Stali Rzeszów, odbyło się uroczyste pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego – byłego zawodnika reprezentacji Polski, który rozegrał 109 spotkań.

Dodaj komentarz