Flota MPK Kraków powiększa się o cztery miniautobusy Automet. Obsługiwanie nowych tras w planach

Flota MPK Kraków została niedawno poszerzona o cztery 7,4-metrowe miniautobusy Automet. Zostały one nabyte 8 lutego i mają za zadanie obsługiwać trasy, które są trudno dostępne dla większych pojazdów.

Te niewielkie autobusy Automet, które teraz są częścią floty MPK Kraków, pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, mogą jednocześnie obsłużyć aż 30 pasażerów. Każdy z nich dysponuje 13 miejscami siedzącymi i jest przystosowany do przewozu osób o ograniczonej mobilności, dzięki niskiej podłodze i specjalnej platformie dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.

W nowo nabytych pojazdach zastosowano system głosowego informowania o przystankach. Dodatkowo, każdy z nich jest wyposażony w klimatyzację oraz monitoring. MPK zakupiło te autobusy na leasing z konsorcjum firm Automet Group Spółka jawna i Millennium Leasing Sp. z o.o., przy czym koszt jednego takiego pojazdu wynosi 676 200 zł.

Planowane jest wykorzystanie tych minibusów na trasach, gdzie standardowe autobusy nie radzą sobie z powodu wąskich ulic. Dlatego nowo nabycie pojazdy będą wykorzystywane na linii nr 176 – „Kostrze OSP” – „Bodzów” oraz na linii nr 180 – „Os. Na Stoku” – „Grębałów”. Będą one również obsługiwać trasy, w ramach których działa usługa Tele-Bus.

W przyszłości MPK planuje wprowadzenie nowych pojazdów na trasę „Mistrzejowice” – „Zakole”. Wtedy miniautobusy będą jeździły ulicami Mistrzejowicką i Morcinka, co znacznie ułatwi życie mieszkańcom Zakola i Zesławic. Planowane jest uruchomienie tej linii w ciągu najbliższych tygodni.

Dodaj komentarz