Fideltronik planuje budowę nowego zakładu w Parku Naukowo-Technologicznym "Branice"

Producent kontraktowy urządzeń elektronicznych, polska firma Fideltronik, zapowiedziała zamiar rozwoju swojej działalności przez utworzenie nowej jednostki produkcyjnej. Lokalizacja przyszłego zakładu ma znajdować się w Parku Naukowo-Technologicznym „Branice”, który powstał jako część projektu o nazwie Kraków – Nowa Huta Przyszłości. Interesująco, Fideltronik będzie piętnastym inwestorem, który postanowił zainwestować w tym właśnie miejscu.

Artur Paszko, prezes spółki Kraków Huta Przyszłości, poinformował w czwartek, że firma Fideltronik nabyła działkę o wielkości 4,3 hektara. Teren ten usytuowany jest przy ulicy Igołomskiej w Nowej Hucie i to właśnie tam ma powstać kolejny oddział firmy na terenie Polski.

Paszko podkreślił, że dana parcela stanie się trzecim miejscem prowadzenia działalności przez Fideltronik na terenie Krakowa i szóstym w całym kraju. Przypomniał także, że siedziby firmy znajdują się również w Suchej Beskidzkiej – mieście pochodzenia firmy oraz w Gdańsku.

Prezes spółki podkreślił również, że Fideltronik będzie już piętnastym podmiotem, który zdecydował się na uruchomienie swojego projektu inwestycyjnego w Parku Naukowo-Technologicznym „Branice”.

Dodaj komentarz