Drobiazgowe prace wykończeniowe wciąż trwają na stacji Kraków Bieżanów

W marcu 2023 roku, po zakończeniu budowy, otwarto dla podróżnych stację Kraków Bieżanów. Pomimo to, na miejscu nadal można zaobserwować pewne prace. PKP PLK zapewnia, że są to tylko działania mające na celu uporządkowanie terenu. W dalszej perspektywie planowane jest zwiększenie liczby parkingów, ale na realizację tej inicjatywy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Po zakończeniu znaczącej inwestycji, przystąpiono do porządkowania terenu w pobliżu stacji Kraków Bieżanów. Obecnie miejsce, które wcześniej zajmowało zaplecze budowy, jest stopniowo rekultywowane przez wykonawców. Zapytani o betonową ścieżkę widoczną na zdjęciu, PKP PLK wyjaśnia – ścieżka prowadzi do systemu przepompowni. Rozszerzenie parkingu jest natomiast częścią przyszłych planów – mówi Piotr Hamarnik z PKP PLK.

Zakończenie wieloetapowej przebudowy stacji PKP Kraków Bieżanów miało miejsce w marcu 2023 roku. Wykonane prace inwestycyjne przy ulicy Stacyjnej znacznie ułatwiły dostęp do kolei dla mieszkańców okolicznych osiedli. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy wprowadzoną 12 marca, uruchomiono nowy peron do obsługi pasażerów. Od tego momentu pociągi odjeżdżają ze wszystkich krawędzi peronu na stacji.

Dodaj komentarz