Bezpłatne zajęcia sportowe dla krakowian: Sukces projektu "Trenuj w Krakowie!"

Od biegania przez nordic walking do jazdy na rolkach czy gry w futbol amerykański – mieszkańcy Krakowa, niezależnie od wieku, mają możliwość skorzystania z bezpłatnych i różnorodnych treningów sportowych o każdej porze roku.

Kiedy w marcu 2020 roku pandemia koronawirusa dotknęła Polski, ludzie zostali zmuszeni do pozostania w domach i unikania interakcji społecznych. Izolacja i ograniczenie aktywności ruchowej miały negatywny wpływ na stan zdrowia wielu osób – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Kiedy sytuacja zaczęła wracać do normalności, w 2021 roku uruchomiono kampanię „Kraków w formie”. Ważnym elementem tej inicjatywy jest projekt Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie pod nazwą „Trenuj w Krakowie!”.

Sukces tego przedsięwzięcia można zaobserwować już po pierwszym sezonie. Do uczestnictwa w różnego rodzaju treningach i zajęciach ogólnorozwojowych zgłosiło się 3,5 tysiąca osób, a dodatkowe 500 osób przyciągnęły specjalne wydarzenia, głównie dla najmłodszych, takie jak obchody Dnia Dziecka czy Mikołajki. Uczestnicy mogą liczyć na opiekę wykwalifikowanych trenerów, odpowiednią infrastrukturę oraz w wielu przypadkach również sprzęt. W 2021 roku rozdano ponad 1100 kompletów kijków do nordic walkingu. W ramach projektu odbyło się 32 zajęcia biegowe (w tym kilka na wyjeździe do Lasku Wolskiego, Zakrzówka i Puszczy Niepołomickiej), 21 sesji nordic walking, 15 zajęć dla dzieci i młodzieży oraz osiem dla miłośników jazdy na rolkach.

Dodaj komentarz