Dla kogo trening EMS?

Trening EMS to nowoczesna forma treningu podczas której stosuje się kombinezon do elektrostymulacji mięśni. Za pomocą stroju dostarczane są impulsy wywołujące skurcze mięśni. Kto powinien zdecydować się na trening EMS? Jakie efekty pozwala osiągnąć?

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS to wykonywanie ćwiczeń w specjalnym kombinezonie raz w tygodniu przez zaledwie 20 minut. Trening ten staje się obecnie coraz popularniejszy i jest wybierany przez coraz więcej osób. Trudno się dziwić, dzisiaj przeciętny człowiek ma mnóstwo spraw na głowie i coraz mniej czasu dla siebie czy aktywność fizyczną. Każdy jednak bez problemu powinien znaleźć raz w tygodniu 20 minut, które przeznaczy na dbanie o swoje zdrowie. Warto zauważyć, że tego typu ćwiczenia, ze względu na dużą skuteczność, są wykorzystywane w fizjoterapii, medycynie estetycznej oraz kosmetologii. EMS stanowi również dodatek do profesjonalnych treningów sportowców. Jak wygląda taki trening? Podczas prostych ćwiczeń wykorzystuje się specjalny kombinezon, który powoduje skurcze mięśni. Początkowo wytwarzany prąd ma niską wartość, ale z czasem zwiększa się ją, co pozwala wzmocnić mięśnie, zredukować ból i zmęczenie bez przesadnego zaangażowania układu nerwowego czy stawów.

Zalety treningu EMS

Tego rodzaju ćwiczenia mają wiele zalet. Do najważniejszych należy fakt, że trwają one jednorazowo zaledwie 20 minut i tylko raz w tygodniu. Takie ćwiczenia są porównywane do 90 minutowego intensywnego treningu na siłowni – dzięki specjalnemu kombinezonów i skurcze mięśni są znacznie częstsze niż podczas zwykłych ćwiczeń. Regularny trening pozwala zredukować przewlekły ból, przyspiesza metabolizm i pomaga schudnąć, a także nie obciąża stawów, mięśni i kręgosłupa, a także pozwala uniknąć kontuzji. Ponadto jest to trening personalny – osobie ćwiczącej zawsze towarzyszy wykwalifikowany trener. Należy zauważyć, że jest to jedna z najbezpieczniejszych form treningu.

Kto powinien zdecydować się na EMS?

Trening EMS to znakomite rozwiązanie dla osób bardzo zapracowanych, które chcą przeznaczyć minimum czasu, aby w końcu zrzucić zbędne kilogramy, poprawić swoją kondycję i zdrowie, a także zbudować masę mięśniową w krótkim czasie. Aby uzyskać zadowalające efekty wystarczy trenować raz w tygodniu przez 20 minut. EMS to także rozwiązanie dla osób po kontuzji, które chcą jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania. Takie ćwiczenia są prowadzone bez ciężarów, dzięki czemu wzmacniają mięśnie i nie obciążają stawów. Elektrostymulacja jest zalecana także kobietom po porodzie – EMS w tym przypadku wzmacnia mięśnie brzucha i pomaga wrócić do formy sprzed ciąży. Początkowo na taki trening decydowali się sportowcy, dziś jednak już każdy może go podjąć.

Trening EMS w Krakowie – gdzie trenować?

Na trening EMS w Krakowie warto wybrać się do InTime. Trening EMS Kraków można odbywać wyłącznie w specjalistycznych miejscach, w których znajduje się odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowanych i profesjonalnych trenerów osobistych.

Dodaj komentarz