Decyzja o warunkach zabudowy dla bloku mieszkalnego na Podgórzu Duchackim nadal w zawieszeniu

Kwestia zezwolenia na budowę nowego kompleksu mieszkaniowego przy ulicy Trybuny Ludów pozostaje otwarta. Wynika to z negatywnej opinii radnych dzielnicowych wobec proponowanego projektu deweloperskiego.

26 września 2023 roku, prezydent Krakowa ogłosił, że wszystkie niezbędne formalności związane z określeniem warunków zabudowy zostały dopełnione. Deweloper planuje wybudować dwusegmentowy blok mieszkalny na kilku działkach terenowych zlokalizowanych w pobliżu skrzyżowania ulic Trybuny Ludów 9 i Turniejowej.

Pytanie dotyczące przewidywanej wysokości budynku docelowego zostało poruszone przez radnych Podgórza Duchackiego w 2022 roku. W swoim stanowisku, jednoznacznie krytykującym tę inwestycję, podkreślili charakter historycznej architektury tego obszaru – większościowo domów jednorodzinnych, które powstały w latach 20-30 ubiegłego stulecia.

Radni dodatkowo zaznaczyli, że ze względu na aktualne studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, teren ten jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną, z zastrzeżeniem maksymalnej wysokości budynków na poziomie 10 metrów.

Wniosek inwestora zakłada jednak, że wysokość budynku do krawędzi attyki będzie wynosić od 16 do 19 metrów. Dodatkowo proponowany budynek wielorodzinny ma składać się z trzech kondygnacji nadziemnych – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Dodaj komentarz