Czy dieta może wpływać na samopoczucie i piękny wygląd?

Superfoods to produkty, które zawierają wiele cennych witamin i minerałów. W tę kategorię wliczają się najczęściej te produkty żywnościowe, które nie są łatwo dostępne i często można je przyjmować w formie tłoczonych olejów, soków, ale i kiełków czy kapsułek. Superfoods mogą być elementami codziennej diety. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dieta może wpływać na samopoczucie i piękny wygląd?

Superfoods – co warto wiedzieć na ich temat i jak włączyć te produkty do diety?

Superfoods to ogólne określenie na żywność, która odznacza się wysoką wartością odżywczą. W nich zawarte są nie tylko witaminy, ale i składniki mineralne, antyoksydanty i wszelkie związki chemiczne, które są ważne dla zachowania zdrowia. Są to zarówno owoce, warzywa, jak i zioła, także w formie sproszkowanej, a także napoje czy soki. Taka żywność ma potencjał antynowotworowy, przeciwutleniający, zwalczają wolne rodniki tlenowe, które to przyczyniają się do mutacji komórek i różnego typu chorób. Wspierają limfocyty T, a więc pozytywnie wpływają na odporność. Dieta oparta o superfoods sprawia, że zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory czy też cukrzycę typu 2. Wiele produktów superfoods ma właściwości antyoksydacyjne. Dzięki temu pomagają opóźniać procesy starzenia skóry. Do produktów superfoods zalicza się między innymi młody zielony jęczmień, bogaty w chlorofil, błonnik, witaminę C, E, czy witaminy z grupy B. Można też sięgnąć po komosę ryżową, amarantus, czy też jagody acai i goji. Chlorella, siemię lniane, czy też nasiona Chia to także popularne produkty żywnościowe o dużej zawartości składników odżywczych. Można je przyjmować w formie kapsułek w trakcie posiłku albo dodawać do posiłku gdy mają postać kiełków. Z superfoods można stworzyć chociażby zdrowe musli, które połączy się z naturalnym jogurtem. Sprawdza się też do picia i tu możemy polecić na przykład zdrowy i pełen antyoksydantów sok z buraka. Superfoods mogą być też składnikami sałatek czy surówek. Do superfoods zalicza się też często produkty bio pochodzące z ekologicznych upraw.

Czy dieta może mieć wpływ na samopoczucie i piękny wygląd? Jak można jeszcze dbać o swoją skórę?

Wiele witamin bierze udział w procesie produkcji noradrenaliny, serotoniny czy dopaminy. Wartość tej pierwszej można podwyższyć, stosując w diecie produkty zawierające tyrozynę. Wśród nich można wymienić banany (oczywiście najlepiej wybrać bio), orzechy czy awokado. Wykazano, że niedobór witaminy B6, witaminy D lub tryptofanu może wpływać na obniżenie poziomu serotoniny. W diecie nie powinno zatem zabraknąć produktów bogatych w te składniki. Warto sięgać po pełnoziarniste pieczywo, makarony durum, kasze, zielone warzywa czy też ryby. Witaminy takie jak C, E, A, kwasy Omega-3 i Omega-6 wspomagają równowagę hydrolipidową, dlatego odpowiednia dieta na pewno ma wpływ na stan skóry. Można, nawet trzeba jednak dodatkowo wspomagać się kosmetykami. Warto sięgnąć po prezent dla kobiety w postaci zestawu do pielęgnacji twarzy czy też włosów, ale i makijażu. Odpowiednia formuła kosmetyków wspiera zdrowy wygląd skóry.

Po superfoods sięgają osoby, którym zależy na szczupłej, wysportowanej sylwetce, ale i takie, które chcą wspomóc swoje nadszarpnięte zdrowie. Tak naprawdę są to produkty dla każdego. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać o ich spożywaniu w racjonalnych ilościach, według zaleceń, bo każdy produkt w nadmiarze może szkodzić. Odpowiednie produkty spożywcze mogą korzystnie wpływać na Twój wygląd, podobnie jak właściwie dobrane kosmetyki.

Dodaj komentarz