Czy depilacja woskiem na wakacje to dobry pomysł?

Przed wyjazdem na urlop może ogarnąć Cię prawdziwa gorączka. Trzeba spakować walizkę, załatwić mnóstwo spraw i znaleźć chwilę, aby zadbać o siebie. W końcu urlop nie jest dobrym momentem na to, aby poświęcać wiele czasu na dbanie o urodę. Lepiej skupić się na korzystaniu ze słońca i spędzaniu miłych chwil z najbliższymi. Co w takim razie zrobić, aby przez cały urlop mieć gładkie ciało i nie przejmować się koniecznością golenia?

Depilacja woskiem przed wyjazdem na urlop

Poza domowymi sposobami na pozbycie się owłosienia możesz też skorzystać z usług salonów, które zajmują się profesjonalną depilacją. Ich oferta może obejmować trwałe, czyli laserowe pozbywanie się włosów lub woskowanie. Jeśli do wyjazdu pozostało kilka tygodni, a czasem nawet parę dni, nie zdążysz już skorzystać z serii zabiegów laserowych. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na wosk. Usługi związane z usuwaniem owłosienia na różnych częściach ciała można wykonać w salonie Time for Wax w Krakowie lub w innych punktach należących do tej sieci. Marka ta specjalizuje się w profesjonalnej depilacji.

Ważne jest jedynie, abyś umówiła się na taki zabieg na kilka dni przed wyjazdem. Ingerencja na różnych obszarach ciała może skończyć się mniejszymi lub większymi podrażnieniami. Znikną one samoistnie w krótkim czasie, jednak warto zostawić sobie kilka dni na regenerację skóry. Plusem depilacji wykonywanej woskiem jest z pewnością to, że przez cały okres wyjazdu nie będziesz musiała się martwić o to, że włosy na nogach lub w okolicach bikini zaczynają odrastać. Skóra pozostanie idealnie gładka nawet do 2-3 tygodni. Czyli dokładnie tyle, ile najczęściej trwa wakacyjny urlop.

Jak przygotować się do depilacji woskiem przed wakacjami?

Przed wizytą w salonie możesz zacząć przygotowywać swoją skórę do zabiegu. Z pewnością przyda się porządny peeling, który pomoże pozbyć się martwego naskórka. To także doskonały sposób na to, aby zwiększyć przyczepność wosku. Możesz skorzystać z gruboziarnistych peelingów cukrowych lub tych wykonanych na bazie soli. Pamiętaj jedynie, aby wykonać je najpóźniej dobę przed planowanym zabiegiem. Wiele kosmetyków zawiera dodatek substancji natłuszczających, które mogą zmniejszać przyczepność wosku i osłabiać efekt depilacji.

Zadbaj też o to, aby Twoje głosy miały odpowiednią długość. Mimo że może kusić Cię sięgnięcie po maszynkę lub inną formę depilacji, to powstrzymaj się przed tym krokiem. Dłuższe włosy łatwiej będzie pokryć woskiem. Kosmetyczka będzie też mogła dokładnie ocenić, gdzie znajduje się ich najwięcej. Dla Ciebie zabieg na dłuższych włoskach oznacza też mniej bólu. Można wtedy zerwać przyklejony do skóry preparat jednym, zdecydowanym ruchem.

Z kolei po wizycie w salonie solidnie skup się na tym, aby dobrze nawilżać skórę. Dostarczenie składników, które poprawiają jej elastyczność i zatrzymują wodę w głębszych warstwach naskórka, sprawia, że Twoje nogi lub inne części ciała będą prezentować się jeszcze lepiej. Zaleca się też, aby dać odpocząć podrażnionej zabiegiem skórze. Dlatego przez przynajmniej dwie doby po woskowaniu nie powinno się chodzić na basen, ponieważ kontakt z chlorowaną wodą może wzmagać podrażnienia. Nie poleca się też wzmożonego wysiłku fizycznego czy noszenia obcisłych ubrań. Skóra intensywnie się wtedy poci i też mogą się na niej pojawić różne niepożądane reakcje.

Czy słońce może podrażnić wydepilowaną skórę?

Kobiety często obawiają się, że kontakt ze słonecznymi promieniami tuż po zabiegu woskowania skończy się wysypem krostek lub nieestetycznymi plamami. Nie jest to jednak uzasadniona obawa. Wystarczy stosować się do ogólny zaleceń po zabiegu, aby na wakacjach zaprezentować gładkie, wolne od podrażnień ciało. Najważniejsza zasada, której należy przestrzegać, to unikanie ekspozycji słonecznej 48 h po zabiegu. Później opalanie (oczywiście z umiarem i z użyciem odpowiednich faktorów) nie powinno już wyrządzić Ci żadnej szkody.

Mimo tego, że jest określony czas po zabiegu, gdy nie powinnaś się opalać, to warto stosować kremy z wysokim filtrem UV przez cały czas. Taka ochrona pozwoli Ci dłużej cieszyć się piękną skórą. Jeśli zadbasz o tę kwestię, masz pewność, że zabezpieczysz się przed przebarwieniami oraz groźnymi chorobami, które wywołuje promieniowanie. Lepiej zatem opalać się wolniej, ale za to zadbać o swoje zdrowie.

Jakie części ciała warto depilować przed wakacjami?

Panie przed wyjazdem na urlop najczęściej decydują się na pozbycie się włosów z tych części ciała, które najchętniej będą przez nie odsłaniane. Prym wiodą zdecydowanie nogi. Gładka skóra przez wiele dni i brak konieczności sięgania po maszynkę do golenia to olbrzymi komfort. Nie trzeba zastanawiać się, czy włosy zaczęły już odrastać i bez problemu można sięgać po krótkie spodnie i sukienki.

Równie często wybieranym zabiegiem jest depilacja okolic intymnych. Decydują się na nią nawet te panie, które w trakcie roku raczej nie korzystają z tej opcji. Wakacje to czas noszenia kostiumów, zatem dzięki woskowaniu można czuć się pewniej, wychodząc na plażę lub korzystając z hotelowego basenu. Ciało pozostaje gładkie, a Ty możesz skupić się na tym, co najbardziej lubisz robić. Przyznasz, że to kusząca perspektywa.

Dodaj komentarz