Czas poprawić jakość powietrza w mieście!

Troska o jakość powietrza to temat, który przewija się, co jakiś czas, ale trudno mówić o satysfakcjonujących efektach. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Krakowie.

Czy jest jakaś szansa na zmiany?

Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Dowodem na to jest choćby program „Stop smog” – program ten w znacznym stopniu zostanie sfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski o dotację będzie można składać od 19 kwietnia do 30 czerwca.

Warto jeszcze zatrzymać się przy pieniądzach – gdy nie ma pieniędzy, nawet najlepsza inicjatywa się nie uda. W przypadku programu „Stop smog” brak pieniędzy nie powinien stanowić problemu. Dość powiedzieć, że dofinansowanie wynosi 34,5 mln zł, co jest rekordem. Co więcej, chodzi o bezzwrotne dofinansowanie. Realizacja programu potrwa do 2024 roku i w tym czasie pochłonie 50 mln zł.

Program jest odpowiedzią na potrzeby najmniej zamożnych gospodarstw. Szczegóły zostawmy – wszystko można sobie dokładnie sprawdzić. Jeżeli coś jest niejasne, zawsze można pytać.

Dodaj komentarz