Co warto odwiedzić w sąsiednich województwach?

Cudze chwalicieswego nie znacie

Zazdrość i zgrzytanie zębów budzą często przechwałki z zagranicznych wyjazdów. Czas na złamanie krzywdzących stereotypów! Polska również ma wiele do zaoferowania i wcale nie trzeba daleko podróżować, by odkryć piękne i wyjątkowe miejsca. Województwo małopolskie graniczy z województwami: śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Jakie atrakcje kryją te regiony?

Województwo śląskie

Województwo śląskie słynie nie tylko z dobrej kuchni i wyjątkowej kultury, ale również z wielu zabytków techniki. Jest tu wiele kopalni, z których część można zwiedzać z przewodnikiem. Gości przyjmują też liczne muzea i zamki. Do popularnych atrakcji należą również: palmiarnia w Gliwicach, ZOO w Chorzowie i planetarium.

Województwo podkarpackie

Województwo podkarpackie słynie przede wszystkim ze swojego górzystego charakteru, na jego terenie znajduje się Bieszczadzki Park Narodowy. To miejsce dla osób aktywnych, miłośników górskich wojaży i odpoczynku na łonie natury. Poza tym do zwiedzania udostępnione są liczne zamki oraz inne zabytki, np. cerkwie czy kościoły.

Województwo świętokrzyskie

Na terenie województwa świętokrzyskiego znajduje się jedna z najbardziej znanych jaskini w Polsce: jaskinia Raj. Znajduje się tu również Świętokrzyski Park Narodowy. W granicach województwa zamyka się także kilka znanych miast, w tym Kielce oraz Sandomierz. Warto zapoznać się z zabytkową częścią województwa, którą stanowią głównie zamki. Dla spragnionych relaksu otwarto specjalne kompleksy wypoczynkowe.

Polska obfituje w ciekawe miejsca i atrakcje, wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie, do czego zachęcam szczególnie teraz, kiedy podróże do dalekich krajów nie są wskazane. Wypoczynek i dobrze spędzony czas gwarantowane!