Co Kraków ma do zaoferowania studentom

Decyzja o miejscu studiów to ważny krok w życiu każdego maturzysty. Powinniśmy uzależnić ten wybór zarówno od lokalizacji wymarzonej uczelni, na której zamierzamy kontynuować naukę, jak i od walorów mieszkania w konkretnym mieście, które – być może – stanie się naszym domowym adresem na dłużej. Priorytetem powinna pozostawać dla nas dobra baza mieszkaniowa, atrakcyjne ceny najmu, rozbudowana sieć komunikacji miejskiej, ale również charakter miejsca, punkty rozrywki, gastronomia, możliwość poszerzania swoich kulturowych i społecznych kompetencji. W ostatnich latach wśród świeżo upieczonych maturzystów nie słabnie zainteresowanie Krakowem, jako miejscem destynacji nie tylko uczniów z województwa małopolskiego. Jego stolica przyciąga zarówno swoim niepowtarzalnym klimatem, bazą rozrywkową, tradycyjną warstwą turystyczną, bogatą ofertą akademicką, ale także wielokulturowością, bowiem do Krakowa na studia przyjeżdżają młodzi z całego globu, co pozostaje szansą na zawarcie nowych przyjaźni. Dlaczego Kraków jest tak popularny wśród studentów? Co ma nam do zaoferowania?

  • Ogromna oferta akademicka na prestiżowych krakowskich uczelniach
  • Kraków dla studentów – bogata baza sypialniana
  • Gastronomia w stolicy województwa małopolskiego
  • Krakowskie miejsca studenckiej rozrywki i integracji

Ogromna oferta akademicka na prestiżowych krakowskich uczelniach

Jednym z głównych czynników przyciągających do Krakowa tak wielu studentów, również spoza województwa małopolskiego, a nawet spoza Polski, pozostaje niezwykle rozbudowana oferta akademicka. Uniwersytet Jagielloński pozostaje jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w tej części Europy, zarówno pod względem kierunków humanistycznych, jak i ścisłych. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Akademia Górniczo-Hutnicza, najważniejsza placówka akademicka w tym profilu w naszym kraju. Wśród uczelni technicznych w czołówce krajowej pozostaje Politechnika Krakowska, stale poszerzająca swoją ofertę o nowe kierunki, wpisujące się w trendy nowoczesnej multidyscyplinarności i zapotrzebowania na inżynierskim oraz informatycznym rynku pracy.

Kraków dla studentów – bogata baza sypialniana

Kraków na tle innych miast studenckich wyróżnia także niezwykle bogata baza sypialniana. Przyjeżdżając tu studenci mogą skorzystać zarówno z oferty akademików należących do poszczególnych uczelni, jak i – przy nieco wyższym budżecie – zdecydować się na wynajem pokoju, kawalerki czy mieszkania o większym metrażu. Warto wcześniej sprawdzić, która dzielnica pozostaje najlepiej skomunikowana ze strategicznymi lokalizacjami miasta, a przede wszystkim z kampusem konkretnej uczelni. Mieszkanie studenckie Kraków to opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, prywatność i spokój, tak przecież istotne w najbardziej pracochłonnych momentach roku akademickiego.

Gastronomia w stolicy województwa małopolskiego

Ogromnym plusem pozostaje również zróżnicowanie krakowskiej gastronomii. Zarówno na rynku, jak i na jego obrzeżach, podobnie jak w okolicach uczelni, znajdziemy wiele punktów gastronomicznych serwujących pyszne jedzenie w przystępnej cenie, co pozostaje szczególnie istotne dla studenckiego portfela. Możemy wybierać zarówno spośród kultowych, działających od dekad barów mlecznych, jak i nowoczesnych kuchni z całego świata.

Krakowskiego miejsca studenckiej rozrywki i integracji

Stolica małopolski to również bogate życie studenckie, toczące się przede wszystkim w klubach i dyskotekach na rynku i w jego okolicach. Z drugiej strony, możemy wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, śledzić premiery kinowe i teatralne, czy eksplorować literacką duszę miasta, uczestnicząc w licznych festiwalach i spotkaniach autorskich. Dzięki licznym wymianom studenckim, które stają się integralną częścią działalności największych uczelni, krakowscy studenci mają szansę poznać inne kultury, zawierając znajomości na lata.

Dodaj komentarz