Budowa Designer Outlet Kraków: Inwestycja dla milionów konsumentów

W dniu dzisiejszym nastał oficjalny początek budowy nowego centrum outletowego, Designer Outlet Kraków. Jest to efekt współpracy przedstawicieli KG Group oraz ROS Retail Outlet Shopping, którzy uczcili ten moment podpisaniem aktu erekcyjnego. Planowana data otwarcia to wiosna 2025 roku, a do dyspozycji klientów oddanych zostanie ponad 100 nowoczesnych sklepów.

Nowy obiekt handlowy powstaje na terenie przyległym do ulic Nowohuckiej i Galicyjskiej. Klienci będą mieli do swojej dyspozycji 2000 miejsc parkingowych, zarówno podziemnych jak i naziemnych. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez GfK w lutym 2020 roku, liczba potencjalnych klientów centrum wynosi aż 4,86 mln, czyli tyle osób mieszka w odległości nie większej niż 90 minut jazdy samochodem od nowego obiektu.

Jak podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group – firmy inwestującej – Designer Outlet Kraków ma szansę stać się prawdziwym magnesem dla konsumentów. Bogata oferta sklepową oraz atrakcyjna lokalizacja sprawią, że miejsce to przyciągnie nie tylko mieszkańców Krakowa, ale również całej Małopolski i sąsiednich województw. Warto dodać, że nowe centrum będzie uzupełnieniem dla kompleksu handlowego tworzonego przez KG Group, w którym już funkcjonują dwa centra Atut Galicyjska.

Dodaj komentarz