Brudna woda z kranów w stolicy Małopolski, Krakowie – powiązane z pracami remontowymi na ulicach Kościuszki i Zwierzynieckiej

Wodociągi Krakowskie przekazują informację, że mieszkańcy śródmieścia Krakowa mogą zaobserwować pewne zmiany w jakości bieżącej wody dostarczanej do ich domostw. Te zmiany mogą wystąpić w najbliższą środę i czwartek. Choć płynąca woda może wydawać się nieco mętna, to nie powinno to wpływać na jej ogólną jakość.

Mniej klarowna konsystencja wody jest bezpośrednio związana z aktualnie prowadzonym remontem na ulicach Kościuszki oraz Zwierzynieckiej. W wyniku przebudowy infrastruktury drogowej, konieczne jest tymczasowe użycie innego rurociągu magistralnego, co ma wpływ na stan dostarczanej wody.

Chociaż mętność wody nie powinna budzić obaw, wszelkie sytuacje, w których dostęp do wody zostanie niespodziewanie ograniczony lub znacznie zredukowany, powinny być zgłaszane. W takich przypadkach, mieszkańcy są proszeni o kontakt na numer alarmowy 994, dostępny przez całą dobę.

Dodaj komentarz