„Białe Soboty” w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera – darmowe usługi medyczne dla większej liczby pacjentów

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie wprowadza innowacyjną akcję o nazwie „Białe Soboty”. Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie dostępu do specjalistycznych badań dla większego grona mieszkańców miasta. Rejestracja na pierwszą sesję badań rozpoczyna się już dzisiaj.

„Białe Soboty” to wyjątkowe dni w marcu – konkretnie 9, 16 i 23 – kiedy to pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z różnych badań specjalistycznych. W ramach akcji zaplanowano m.in. spirometrię, edukację diabetologiczną oraz konsultacje z ekspertami w zakresie zdrowego odżywiania. Dodatkowo, przewidziano również badanie USG stawu kolanowego.

Inicjatywa ta wymaga wcześniejszej rejestracji, którą można przeprowadzić telefonicznie. Każde z wymienionych badań odbędzie się w określonych godzinach i miejscach:

Badanie spirometrii przewidziane jest na godziny między 9:00 a 10:00. Wykonane zostanie na oddziale chorób wewnętrznych szpitala.

Edukacja diabetologiczna, wraz z konsultacjami dotyczącymi diety, pomiaru glikemii oraz powikłań cukrzycy, odbędzie się między godziną 9:00 a 11:00. Tak jak badanie spirometrii, również to odbędzie się na oddziale chorób wewnętrznych.

Badanie USG stawu kolanowego przewidziane jest na czas pomiędzy 9:00 a 13:00. Miejsce to oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu, dokładniej – gabinet USG.

Dodaj komentarz