Awaria na ulicach Krakowa: zapadlisko pochłonęło pojazd MPGO

W Krakowie przy ul. Słoneckiego doszło do niecodziennego zdarzenia. Tylne koła jednego z pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami (MPGO) utknęły w zapadlisku, co wywołało natychmiastową interwencję policji. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, żadna osoba nie odniosła obrażeń.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce około godziny 12. Pojazd MPGO znalazł się w niebezpiecznej pułapce, kiedy asfalt pod jego ciężarem niespodziewanie uległ zapadnięciu. Policja natychmiast zareagowała, zabezpieczając obszar wokół ulicy Słoneckiego. Jak przekazał Piotr Szpiech, rzecznik krakowskiej policji, mimo wszystko ruch na miejscu nie był utrudniony.

Całe zdarzenie doprowadziło do tymczasowego zamknięcia drogi. Obecnie trwają działania mające na celu ustalenie tożsamości właściciela terenu, na którym doszło do incydentu. Według informacji udzielonych przez rzecznika, droga nie jest ujęta w gminnym rejestrze.

Zgłoszenie o zaistniałym incydencie otrzymały również Wodociągi Miasta Krakowa. Jak sugeruje Krzysztof Wojdowski, reprezentujący Zarząd Dróg Miasta Krakowa, prawdopodobną przyczyną zapadnięcia asfaltu mogła być awaria infrastruktury kanalizacyjnej. W wyniku awarii, woda mogła przemieszczać i stopniowo erodować podbudowę drogi, prowadząc do jej destabilizacji i ostatecznie do zaistniałego zdarzenia.

Dodaj komentarz