Arabskie linie lotnicze Jazeera Airways i Air Arabia uruchomiły nowe połączenia z Krakowa

Niedawno na lotnisku w Krakowie można było zaobserwować powiększenie listy przewoźników o kolejne arabskie linie lotnicze. Od wtorku, mieszkańcy stolicy Małopolski mają możliwość podróżowania do Kuwejtu, a już w najbliższy weekend planowane jest uruchomienie kolejnej trasy, która będzie prowadzić do Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

We wtorek, na krakowskim lotnisku, samolot Jazeera Airways został powitany tradycyjnym salutem wodnym. Ta ceremonia zapoczątkowała nową trasę w siatce połączeń lotniska, między Krakowem a Kuwejtem. Wcześniej, najkrótsza trasa z przesiadkami na tej trasie zajmowała blisko 10 godzin. Tymczasem, nowe bezpośrednie połączenie umożliwi pokonanie tej samej odległości w czasie skróconym o połowę.

Ta nowa trasa ma być obsługiwana dwa razy w tygodniu. Jak podkreślają przedstawiciele Kraków Airport, uruchomienie tego połączenia potwierdza rosnące zainteresowanie regionem południowej Polski wśród podróżnych z Bliskiego Wschodu. Szczególnie, że w sobotę, 15 czerwca, zostanie uruchomione kolejne połączenie – Air Arabia do Szardży, z którego będzie można korzystać siedem razy w tygodniu.

Dodaj komentarz