Aleksandr Michajlow: nowa twarz w sztabie Akademii Wisły Kraków

Akademia Wisły Kraków powiększyła swój zespół o nowego członka – Aleksandra Michajlowa. Ten 38-letni specjalista ma za sobą doświadczenie trenerskie zdobyte pracując w BATE Borysów oraz reprezentacji młodzieżowej U-19 na Białorusi. Obecnie odnajduje się w roli asystenta trenera Mariusza Jopa, pracującego z drugą drużyną Białej Gwiazdy. Michajlow z entuzjazmem przyswaja także język polski, korzystając z filmików edukacyjnych na YouTube i notując nieznane mu słowa. Przyznał też, że postanowił zamieszkać w Myślenicach, aby skrócić czas dojazdów i skupić się na nauce języka.

Podczas ostatniej letniej przerwy Aleksandr Michajlow dołączył do Akademii Wisły Kraków i stał się częścią sztabu drugiego zespołu Białej Gwiazdy. Wspomniana ekipa pod kierownictwem trenera Mariusza Jopa, podjęła rywalizację w ramach rozgrywek JAKO IV Ligi. 38-letni Michajlow posiada licencję UEFA PRO i pełni w sztabie Wisły rolę asystenta trenera. Jego osiągnięcia zawodowe obejmują pracę z pierwszym zespołem BATE Borysów, z którym w sezonie 2021/2022 zdobył Superpuchar Białorusi. Zaraz przed przenosinami na ulicę Reymonta, Michajlow zajmował stanowisko asystenta trenera w reprezentacji do lat 19.

Mówiąc o swojej karierze, Aleksandr Michajlow wyjawił: „Gdy ukończyłem kurs trenerski na Białorusi, postanowiłem spróbować swoich sił za granicą. Miałem dwie propozycje, w tym jedną od Wisły. Rozważałem jeszcze jedną ofertę, gdzie miałbym szansę zostać głównym trenerem, ale ostatecznie wybrałem klub z Krakowa”.

Michajlow, mimo zmiany kraju i klubu, nie dostrzega znacznych różnic w stosowanej filozofii pracy pomiędzy drugim zespołem Wisły a tym, co znał ze swojego rodzinnego kraju.

Dodaj komentarz