60 lat Kraków Airport: 150 bezpośrednich połączeń i ambicja osiągnięcia rekordu 10 mln pasażerów do końca 2024 r.

Lotnisko w Krakowie, zwane Kraków Airport, ma na celu ustanowienie nowego rekordu w zakresie obsługiwanych pasażerów, a dokładnie 10 milionów do końca roku. Ciekawe jest to, że lotnisko obchodzi w tym roku swoje sześćdziesiąte urodziny.

Z lotniska w Krakowie dostępne są 150 bezpośrednich połączeń lotniczych do 33 różnych krajów na całym świecie. Te połączenia są oferowane przez 26 różnych linii lotniczych. Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, wyjaśnia, że ich główny przewoźnik – Ryanair – dodał do swojej oferty nowe trasy do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. Ponadto, Brussels Airlines wznowiło połączenie do Brukseli po przerwie. Dodatkowo od września będzie można skorzystać z rejsu Easy Jet do Amsterdamu. Dwa nowe linie lotnicze mają też zadebiutować na krakowskim lotnisku: Air Baltic uruchomi połączenie do Wilna, natomiast Air Arabia połączy Kraków ze Szardżą.

Prezes Włoszek podkreśla także znaczenie połączeń krajowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów Kraków Airport w sezonie wiosenno-letnim. Obok Warszawy, PLL LOT proponuje również loty do Bydgoszczy i Olsztyna, natomiast Ryanair oferuje trasy do Gdańska i Szczecina.

Kraków Airport ma duże nadzieje na rok 2024. Chcą uczynić go rokiem przełomowym i osiągnąć wynik 10 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu roku. Jak dotąd od początku roku obsłużyli już około 3 miliony pasażerów.

Dodaj komentarz