56-latek zatrzymany w Krakowie. Udana akcja wolontariuszy

W Krakowie zatrzymano mężczyznę ze skłonnościami pedofilskimi. Zatrzymanie jest wynikiem działania wolontariuszy z Fundacji Dzieciak w Sieci oraz Stowarzyszenia Stop Pedofilii. 56-latek korespondował z tak zwanym „wabikiem”, myśląc, że rozmawia z 12-latką. Mężczyzn umówił się z dzieckiem na spotkanie i zastał wolontariuszy, którzy wezwali policję.

W prezencie przyniósł telefon i czekoladki

Pedofilia to ogromny problem społeczny, w dodatku wciąż traktowany powierzchownie. A przecież ofiarami pedofilów są dzieci. W publicznym rejestrze przestępców seksualnych są setki osób (kobiet i mężczyzn), które dopuściły się wobec dzieci szczególnie okrutnych przestępstw na tle seksualnym. W rejestrze niepublicznym takich osób jest jeszcze więcej.

Ochrona dzieci jest trudna, ponieważ bardzo często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Z tego względu w Polsce działają organizacje, które odszukują osoby ze skłonnościami pedofilskimi, by zapobiec tragediom. W Krakowie zatrzymano 56-latka, który wysyłał 12-latce swoje nagie zdjęcia i nakłaniał dziecko do czynności seksualnych. Dowody w sprawie zostaną przedstawione policji.

Dodaj komentarz