24-letni mężczyzna zatrzymany po brutalnym ataku na 38-latka w Krakowie

Po intensywnej akcji, przeprowadzonej przez policyjną jednostkę kontrterrorystyczną w Krakowie, doszło do zatrzymania 24-letniego mężczyzny. To właśnie on jest podejrzany o dokonanie brutalnego ataku na 38-letniego mieszkańca miasta, które mieści się przy ulicy Grota Roweckiego, a incydent miał miejsce w środę.

Informacje o poważnym zdarzeniu dotarły do krakowskich służb ratunkowych w środę, nieco po godzinie 17. Znaleziono wtedy ciężko rannego 38-latka w rejonie ulicy Grota Roweckiego. Pacjent został natychmiast przetransportowany do jednego z miejscowych szpitali, gdzie rozpoczęła się walka o uratowanie jego życia. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, ustalili, że do ataku doszło chwilę po tym, jak przypadkowy rowerzysta potrącił psa należącego do przechodzącej pary. Właściciel zwierzęcia zwrócił uwagę rowerzyście na jego zachowanie, co doprowadziło do ostrej wymiany słów między obydwoma mężczyznami. W pewnym momencie rowerzysta użył gazu pieprzowego przeciwko 38-latkowi, a następnie kilkakrotnie zaatakował go ostrym przedmiotem. Po dokonaniu ataku, sprawca zdążył zbiec z miejsca zdarzenia.

Na miejscu incydentu ekipa śledcza działała gorączkowo, zabezpieczając wszelkie dostępne dowody. Policjanci skupili się na zebraniu nagrań z monitoringu oraz przesłuchaniu świadków brutalnej bójki. Zabezpieczano także nagrania z telefonów komórkowych obecnych osób. Dzięki temu szybko udało się ustalić tożsamość sprawcy oraz miejsce jego zamieszkania. Mężczyzna zamknął się w swoim mieszkaniu i odmawiał wyjścia. Ze względu na jego stan pobudzenia oraz obawy o możliwość samookaleczenia, policja postanowiła nie informować mediów o szczegółach akcji. Na miejscu pojawiły się jednak specjalistyczne jednostki: negocjatorzy, funkcjonariusze OPP oraz kontrterroryści. Budynek został otoczony przez policję.

Dodaj komentarz