18 dzielnic Krakowa wybierze łącznie 366 radnych: zachęta do udziału w niedzielnych wyborach

W najbliższą niedzielę mieszkańcy 18 krakowskich dzielnic będą mieli szansę wybrać swoich przedstawicieli – łącznie aż 366 radnych. Z tego względu, urząd miasta zdecydowanie namawia mieszkańców, aby wzięli czynny udział w wyborach i mieli realny wpływ na decyzję, kto będzie reprezentował ich interesy na poziomie lokalnym.

„10 grudnia to dzień, kiedy odbędą się wybory do rad dzielnic. To Państwo decydują, kogo chcielibyście widzieć jako osoby dbające o sprawy waszej dzielnicy, sygnalizujące problemy i pracujące nad ich rozwiązaniem. Nie zapominajmy, że rada dzielnicy to organ, który pełni bardzo istotną rolę. Jego działanie nie ogranicza się tylko do decydowania o przeznaczeniu funduszy z budżetu miasta.” – apeluje prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym magistratu.

Wybory będą miały miejsce w tych samych lokalach, co podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Głosować można będzie od godziny 7 do 21. Na liście znajdować się będzie 1211 kandydatów, a mieszkańcy będą mogli oddać głos na jednego z nich. Prawo do głosowania mają pełnoletni mieszkańcy, którzy są zameldowani na stałe w danej dzielnicy. Niezbędne jest również posiadanie przy sobie ważnego dokumentu tożsamości.

Wybrane osoby będą pełniły swoją funkcję przez okres pięciu lat. Rada dzielnicy składać się będzie zazwyczaj z 21 osób. Wyjątkiem są dzielnice IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki i XVII – Wzgórza Krzesławickie, gdzie radę tworzą 15 osób.

Dodaj komentarz