17-latek, syn sędziego Sądu Najwyższego, zatrzymany za napady na Żabkę w Wieliczce

Niedawno policjanci zatrzymali 17-letniego mężczyznę, który był odpowiedzialny za serię napadów na sklep Żabka w Wieliczce. Chłopak, będący synem sędzi Sądu Najwyższego, dokonał trzech napadów na sklep w ciągu kilku tygodni, grożąc pracownikom siekierą podczas każdego z przestępstw.

Dwa pierwsze napady miały miejsce 28 kwietnia i 16 maja, oba około godziny 22. W obu przypadkach sprawca przygotował się tak samo – ubrał się na czarno, założył kaptur, gogle do pływania na twarzy i trzymał siekierę. Po wejściu do sklepu szantażował ekspedientki groźbą użycia siekierki i domagał się wydania pieniędzy. Następnie zabierał łupy i opuszczał sklep, uciekając w stronę pobliskich budynków.

Napady miały miejsce między 21:30 a 22:30, tuż przed zamknięciem sklepu. Policja z Wieliczki zabezpieczyła ślady oraz nagrania z kamer monitoringu, a także przeprowadziła szereg działań operacyjnych w celu zidentyfikowania sprawcy. Po tych czynnościach funkcjonariusze byli niemal pewni, że napastnik spróbuje zaatakować ponownie.

Podczas ostatniego napadu 17-latek został przyłapany na gorącym uczynku przez policjantów, którzy go zatrzymali. Dzięki ich pracy i staraniom udało się schwytać sprawcę, który terroryzował pracowników sklepu i stwarzał zagrożenie dla mieszkańców Wieliczki.

Dodaj komentarz