Zwalczanie nielegalnych graffiti w Krakowie

Od dawna na ulicach Krakowa obecna jest plaga bazgrołów. Brudzą one elewacje kamienic, murów i bloków mieszkalnych. Pomimo wysiłków mających na celu usunięcie nieestetycznych rysunków z jednego miejsca, szybko pojawiają się kolejne w innym miejscu miasta. Zachęcamy naszych Czytelników do zaangażowania się w inicjatywę mającą na celu wyeliminowanie tego problemu, „Przecz z bazgrołami w Krakowie”.

W ramach tej akcji prosimy o przesyłanie zdjęć dokumentujących występowanie nielegalnych malunków oraz informacji dotyczących ich lokalizacji. Na podstawie otrzymanych zgłoszeń skontaktujemy się ze strażą miejską oraz grupą Pogromców Bazgrołów, aby powiadomić je o zaistniałej sytuacji i możliwości usunięcia szpecących miasto bazgrołów.

Celem tej współpracy jest utrzymanie estetyki przestrzeni miejskiej, poprzez eliminowanie niechcianych graffiti, które wpływają negatywnie na wizerunek miasta. Liczymy na aktywność naszych Czytelników i ich wsparcie dla akcji „Przecz z bazgrołami w Krakowie”, dzięki czemu wspólnie uda nam się wypracować skuteczną strategię walki z tym zjawiskiem.

Dodaj komentarz