Zmiany w organizacji ruchu na dwóch kluczowych skrzyżowaniach w Krakowie

Z dniem 22 czerwca wprowadzono nowy układ drogowy, który będzie obowiązywał przez dwa najbliższe miesiące na dwóch ważnych krakowskich skrzyżowaniach. Chodzi tu o miejsca, gdzie krzyżują się Aleja Krasińskiego z ul. Kościuszki i Konopnickiej oraz Kościuszki z ul. Królowej Jadwigi i Księcia Józefa. Ruch pojazdów został ograniczony do jednego pasa w każdym kierunku zarówno na skrzyżowaniu znajdującym się w pobliżu Jubilata, jak również na moście Dębnickim.

Prowadzący prace modernizacyjne na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki wykonawca przystąpił do następnej fazy prac. Na ulicy Zwierzynieckiej, od filharmonii do ulicy Małej, udało się już położyć torowisko. Aktualnie te same czynności są prowadzone na odcinku występującym między ulicami Małą a Felicjanek. Gdzie tylko jest to możliwe, toczą się również prace brukarskie.

Na ulicy Kościuszki wykonawca przeprowadził znaczną ilość prac na pętli „Salwator”. Pierwszy dzień wakacji przyniósł znaczące zmiany, szczególnie jeśli chodzi o dwa kluczowe skrzyżowania: Krasińskiego – Kościuszki – Konopnickiej oraz Królowej Jadwigi – Księcia Józefa – Kościuszki.

Dodaj komentarz