Zatrzymanie sprawcy napaści na obywatela Kanady w Krakowie

Na terenie Krakowa, dokładniej w Komisariacie IV, policjanci zatrzymali osobę odpowiedzialną za pobicie kanadyjskiego obywatela. Zgłoszenie o incydencie, który miał miejsce pod koniec lipca na obszarze Parku Krakowskiego, doprowadziło do tymczasowego aresztowania sprawcy.

W dniu 29 lipca 40-letni mężczyzna z Kanady zgłosił się do IV Komisariatu Policji w Krakowie. Opisał tam sytuację, która miała miejsce dzień wcześniej – został zaatakowany i pobity przez trzech mężczyzn podczas przechodzenia przez Park Krakowski w kierunku ulicy Lea. Jeden z napastników szczególnie demonstrował agresywne zachowanie. Pokrzywdzony dodał, że padł ofiarą obraźliwych uwag dotyczących jego narodowości. Skutkiem napaści były liczne urazy ciała zadane kanadyjskiemu obywatelowi.

Działania policjantów z Komisariatu IV doprowadziły do wytypowania i ustalenia tożsamości sprawców pobicia. Kolejne działania śledcze skierowały funkcjonariuszy do powiatu nowosądeckiego, gdzie mieszkał jeden ze zidentyfikowanych mężczyzn. Na miejscu, w jednym z miasteczek, policjanci zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę odpowiadającego opisowi poszukiwanego. Po legitymacji 27-letni krakowianin został zatrzymany i przetransportowany do krakowskiej jednostki policji. Przeszukanie zatrzymanego przyniosło kolejne dowody – znaleziono przy nim narkotyki: marihuanę i haszysz.

Na podstawie zgromadzonych dowodów 27-letniemu zatrzymanemu postawione zostały zarzuty stosowania przemocy na tle narodowościowej przynależności pokrzywdzonego, uszkodzenia ciała powodującego niezdolność do pracy na okres powyżej 7 dni oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwiększona ze względu na recydywę. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Policja bada nadal rolę pozostałych osób zaangażowanych w incydent.

Dodaj komentarz