Zapowiedź remontu na ulicy Bogucianka w Tyńcu, który wprowadzi znaczące zmiany dla kierowców i pieszych

25 kwietnia br. rozpocznie się zaplanowany remont na ulicy Bogucianka, położonej w krakowskiej dzielnicy Tyniec. Prace drogowe obejmą budowę chodnika na określonym odcinku ulicy, rozciągającym się od skrzyżowania z ulicami Benedyktyńską i Bolesława Śmiałego aż do miejsca, gdzie Bogucianka krzyżuje się z ulicą Walgierza Wdałego. Dla wszystkich korzystających z tej części infrastruktury drogowej – zarówno kierowców, jak i pieszych – powyższe prace przyniosą istotne zmiany.

W ramach pierwszego etapu remontu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, którego przebieg będzie sterowany przez system sygnalizacji świetlnej lub bezpośrednio przez uprawnionych pracowników. Dodatkowo, w obszarze prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Zgodnie z założeniami, pierwszy etap potrwa mniej więcej miesiąc, po czym nastąpi zamknięcie całej szerokości jezdni na okres około czterech miesięcy. W tym czasie przejazd będzie umożliwiony jedynie dla pojazdów budowy oraz dla mieszkańców okolicznych nieruchomości.

Równocześnie zostaną wyznaczone trasy objazdowe. Dla pojazdów samochodowych będą to ulice: Bolesława Śmiałego, autostrada A4, ulica Skotnicka, obwodnica DK 44 oraz ulica Tyniecka; natomiast rowerzyści będą kierowani na ulice Zakleśnie, Obrony Tyńca i Bolesława Śmiałego.

Zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego roku.

Dodaj komentarz