Wspólne działania Policji i Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie: 13 osób zatrzymanych za rozprowadzanie narkotyków

Funkcjonariusze małopolskiej policji oraz pracownicy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie udaremniły nielegalną działalność 13 osób podejrzewanych o handel narkotykami. Wśród substancji, jakie oferowali, znalazły się amfetamina, mefedron i tabletki ekstazy. Za te przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Akcja ta była rezultatem współpracy wielu wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału do walki Przeciwko Życiu i Zdrowiu, Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. We współpracy z Prokuraturą Rejonową Kraków Nowa Huta, funkcjonariusze wkroczyli 31 stycznia do 15 mieszkań na terenie różnych dzielnic krakowskich.

Po dokładnym przeszukaniu domów i samochodów podejrzanych, policja zabezpieczyła obfite łupy: 1495 gramów mefedronu, 211 gramów marihuany, 0,2 grama substancji o nazwie 2-CB oraz gotówkę w wysokości 9490 złotych i 550 euro. Wszystkie te przedmioty należały do zatrzymanych – 10 mężczyzn i 3 kobiet w wieku od 31 do 45 lat. Wszystkim podejrzanym postawiono zarzuty dystrybucji narkotyków, takich jak amfetamina, mefedron oraz tabletki ekstazy.

Dodaj komentarz