World Opera Day: Wyjątkowa uczta dla miłośników opery w Krakowie

W wyobraźni artystycznej opery, można odnaleźć ukryte księżniczki w pomarańczach, nosy tańczące step, czy niewiasty pozbawione cienia. Od ponad 400 lat, ta forma sztuki dostarcza widzom intensywnych emocji poprzez przerysowane sceny jak choćby zaskakująco długotrwałe, trwające ponad dwadzieścia minut, sceny śmierci oraz zróżnicowane partie muzyczne. W dniu dobrych nowin dla wszystkich wielbicieli opery, 25 października, na urodziny Georgesa Bizeta i Johanna Straussa II, obchodzony jest World Opera Day.

Po raz piąty do globalnych obchodów tego święta dołącza Capella Cracoviensis, organizator Festiwalu Opera Rara. W tym roku zaprosili oni do Krakowa wyjątkowych gości. Na czele z Christiną Pluhar i jej zespołem L’Arpeggiata, którzy zabiorą publiczność w podróż do korzeni opery poprzez koncertową interpretację Orfeusza Monteverdiego.

Christina Pluhar będzie również dyrygować wykonanie Requiem Mozarta przez Capella Cracoviensis, co jak co roku odbędzie się w Dzień Wszystkich Świętych. Ponadto, publiczność będzie miała okazję posłuchać znakomitego tenora Iana Bostridge’a, który jest znany ze swoich interpretacji niemieckich Lieder. Wystąpi on z dwoma cyklami : „An die ferne Geliebte” Beethovena i „Schwanengesang” Schuberta.

Na koniec, Philippe Jaroussky, uwielbiany kontratenor w Polsce, będzie współpracował z Le Concert de la Loge, aby odkryć na nowo zapomniane arie Valentiniego, Traetty oraz Bernasconiego. Ten niezapomniany wieczór operowy ma szansę na stałe wpisać się w pamięć publiczności.

Dodaj komentarz