Wisła Kraków: wygrany Puchar Polski nie rekompensuje nieudanych rozgrywek ligowych

Poprzedni sezon sportowy dla klubu piłkarskiego Wisła Kraków był pełen kontrastów. Pomimo triumfu na arenie krajowej, gdzie zaskoczyli zdobyciem Pucharu Polski, nie udało im się osiągnąć sukcesu w rozgrywkach ligowych. Wynik ten okazał się niezadowalający dla klubu, co jest widoczne w liczbie siedmiu zawodników, którzy musieli opuścić drużynę.

Zdobyty Puchar Polski przez zespół grający w pierwszej lidze, co jest tylko trzecim takim przypadkiem w historii tego rozgrywki, na pewno zapadnie w pamięci kibiców Wisły Kraków. Niemniej jednak, przed meczem finałowym z Pogonią Szczecin, jasnym było, że sympatycy „Białej Gwiazdy” preferują awans do Ekstraklasy nad zdobytym trofeum.

Plany awansu do Ekstraklasy niestety nie powiodły się. Drużyna nie zdołała wygrać żadnego spotkania ligowego w maju, uzyskując jedynie jeden punkt. W efekcie końcowym Wisła zajęła 10. miejsce w tabeli i nie miała nawet szansy na udział w barażach o wejście do Ekstraklasy. Ta porażka wywołała fale zmian w klubie. Kiko Ramirez, dyrektor sportowy, opuścił swoje stanowisko, a przyszłość trenera Alberta Rude jest niepewna. Tymczasem klub żegna się z kolejnymi zawodnikami.

Dodaj komentarz