Wisła Kraków triumfuje nad Resovią, natomiast Motor Lublin wraca na ścieżkę zwycięstw

Popis skuteczności zaprezentowała drużyna Wisły Kraków, która w emocjonującym starciu 12. kolejki I ligi pokonuje Resovię, zdobywając aż cztery bramki i tracąc zaledwie jedną. Rezultat ten jest kontynuacją imponującej serii krakowian, którzy nie doznali porażki od siedmiu spotkań ligowych. Zdobyte w ten sposób trzy punkty skutkują awansem biało-czerwonych na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Niewiele wcześniej na boiskach I ligi doszło do spotkania między Motorem Lublin a Chrobrym Głogów, które otworzyło rywalizacje w ramach 12. kolejki. Tym razem fortuna uśmiechnęła się do drużyny prowadzonej przez trenera Goncalo Feio, która minimalnym rozstrzygnięciem 1:0 pokonuje rywala. Decydującą bramkę zdobywa w 20. minucie meczu Mariusz Rybicki. Po tym zwycięstwie, lublinianie przerywają niekorzystną passę trzech porażek z rzędu i powracają na szóste miejsce w tabeli. Niestety dla Chrobrego Głogów, wynik ten oznacza utrzymanie na ostatniej, 18. pozycji w klasyfikacji.

Nadchodzący piątkowy wieczór upłynął pod znakiem zaciętego starcia Wisły Kraków z Resovią, które zamknęło kolejną serię spotkań ligowych.

Dodaj komentarz