Wielkie wydarzenie sportowe w Polsce wiąże się z akcją krwiodawstwa

Za zaledwie 6 dni odbędzie się najbardziej znaczące wydarzenie sportowe w historii Polski. W związku z tym wydarzeniem, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie we współpracy z Igrzyskami Europejskimi 2023 postanowiło zorganizować akcję oddawania krwi. Specjalne punkty, w których będzie można oddać krew, zostaną zlokalizowane 27 czerwca pod krakowskim Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana oraz 30 czerwca przy Tauron Arenie.

Okres letni to czas szczególnie trudny dla osób potrzebujących leczenia za pomocą transfuzji krwi. Dlatego warto skorzystać z okazji, jaką są organizowane Igrzyska Europejskie, aby przeprowadzić zbiorową akcję oddawania krwi dla potrzebujących. Autokar, który umożliwi pobranie krwi od darczyńców, będzie dostępny dla chętnych w trzech różnych lokalizacjach: 27 czerwca przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, 28 czerwca przy Wielkiej Krokwi w Zakopanem i na koniec 30 czerwca przy Tauron Arenie w Krakowie.

Dyrektor Beata Mazurek zachęca wszystkich, którzy nie mają możliwości odwiedzenia stałych punktów krwiodawstwa, do skorzystania z mobilnego punktu poboru krwi podczas trwania Igrzysk Europejskich. To doskonała okazja, aby pomóc innym i przyczynić się do ratowania życia potrzebujących leczenia za pomocą transfuzji krwi.

Dodaj komentarz