W poszukiwaniu nowego przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

W składzie Rady Miasta Krakowa nie znajduje się żadna partia, która miałaby wystarczającą liczbę członków, aby samodzielnie desygnować przewodniczącego tej instytucji. Konieczne staje się więc wprowadzenie zmian, zwłaszcza że dotychczasowy przewodniczący, Rafał Komarewicz, objął posadę posła. Zastanawiamy się, kto ma największe szanse na objęcie tego prestiżowego stanowiska.

Jest to już trzecia kadencja, podczas której pojawia się konieczność wyboru nowego przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Czy teraz pojawi się tam nowa osoba? Artur Buszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa z Nowoczesnego Krakowa, zaprzecza jednak obiegowym plotkom i twierdzi: „Nie ma takiego wniosku, nie ma takiego projektu uchwały”.

Jednakże, pomimo że na najbliższą środę nie planuje się żadnych ruchów w tym kierunku, to możliwe jest, że podczas następnej sesji klub Przyjazny Kraków zaproponuje swojego kandydata. Jacek Bednarz, radny Krakowa z Przyjaznego Krakowa, wyjaśnia: „Wskażemy osobę do prezydium, natomiast czy to będzie kwestia przewodniczącego czy członka prezydium to myślę, że decyzję podejmiemy jako klub w najbliższym czasie”.

Dodaj komentarz